رسم آنلاین دقیق‌ترین و باکیفیت‌ترین نقشه‌های بتنی در کوتاه‌ترین زمان

هم‌اکنون تجربه کنید

بارهای قائم طره ها را چگونه در Etabs مدل نماییم؟

برای مدل نمودن حالت رو به بالا برای بارهای قائم زلزله بایستی از ابتدا بارهای ثقلی مربوطه را جدا نمود. این کار برای مدلهای تکمیل شده اندکی سخت و وقت گیر است اما اگر از ابتدای محاسبه این مورد مد نظر باشد هیچ سختی و اضافه وقتی را به محاسب تحمیل نخواهد کرد.

ابتدا باید یک بار جدید برای بارهای مرده و زنده ی مربوط به طره ها ایجاد نماییم. بطور مثال نام آنها را متناظر DEADC , LIVEC انتخاب می نماییم.

در زمان بازگذاری دقت میکنیم که بارهای مربوط به طره ها را از نوع های تعریف شده وارد می‌کنیم و برای سایر بخش ها از بارهای معمولی خود استفاده می‌کنیم. این بخش پایه‌ی امکان بارگذاری بار قائم است.

حال ترکیب بارهای خود را بر اساس آیین نامه تولید کرده و همه جا برای بار مرده از ترکیب تمامی بارهای مرده ( DEAD + DEADC ) استفاده می‌کنیم. این کار را برای بارهای زنده، برف و باران در صورت وجود نیز انجام می‌دهیم.

در تمامی ترکیب های باری که جهت بار قائم زلزله به سمت بالا است ( منفی است ) بارهای DEADC و LIVEC را حذف میکنیم.

نکته 1: می‌توان بار دیوارها را نیز جدا کرد. و برای آنها نیز نوع بار جداگانه ای تعریف کرد. با این حال کلیات مطابق فوق خواهد بود.

**نکته 2: **می‌توان بار قائم را بصورت یک نوع بار تعریف کرد یا اینکه آن را بصورت یک ترکیب بار تولید کرد، در هر دوصورت جوابها یکی است و در حالت اول مقدار آن باید بصورت دستی محاسبه گردد و در حالت دوم برنامه آن را محاسبه می‌کند.

**نکته 3: **بدیهی است که باید از CONC0 برای بتن کف های این بخش استفاده کرد تا وزن آنها اشتباهاً به DEAD افزوده نشود.

**نکته 4: **اگر تیرهای این بخش از CONC0 استفاده کنند باید وزن تیرها را نیز بصورت دستی حساب نموده و در DEADC اعمال نمود. اما عموماً مقطع تیرها چون بصورت مشترک با سایر بخش های سازه استفاده می‌شوند، عموماً دارای متریال CONC است و این خود کمی خطای محاسباتی ایجاد می‌کند.

برخی از قابلیت‌ها:
  • تیب بندی هوشمند
  • رسم جزئیات سازه بتنی
  • محاسبه لیستوفر میلگرد مصرفی
  • مطابق آخرین ویرایش مبحث نهم
  • ادامه ... »

ورود به سایت

مشخصات اشتباه وارد شده اند:

حساب جدیدی برای شما ایجاد شد و اکنون شما با آن وارد شده اید.

تا چند لحظه دیگر به یک ایمیل ارسال می‌کنیم که حاوی لینک تاییدیه ایمیل شما است. لطفاً علاوه بر Inbox پوشه‌های Spam/Junk را نیز نگاه کنید. بعد از تایید ایمیل‌تان می‌توانید برای حساب خود، رمز نیز اختصاص دهید.

از هم اکنون می‌توانید از تمام بخش‌های این سامانه استفاده نمایید.

لطفاً صبر نمایید...

خروج

در حال خارج شدن از حساب کاربری.

لطفاً چند لحظه صبر نمایید...

خارج شدن از حساب کاربری با موفقیت انجام شد.

این پیغام تا چند لحظه دیگر بسته خواهد شد...