رسم آنلاین دقیق‌ترین و باکیفیت‌ترین نقشه‌های بتنی در کوتاه‌ترین زمان

هم‌اکنون تجربه کنید

دستیار طراح سازه

بی شک یکی از جسورانه ترین کارهایی که تاکنون انجام داده‌ایم پروژه‌ی عظیم دستیار طراح سازه است. نهال این پروژه در سال 1389 کاشته شد و امروز با افتخار شاهد به بار نشستن زحمات صرف شده برای آن در این سال ها هستیم. هم اکنون تیم توسعه و پشتیبانی گروه دستیار طراح سازه با اتکا به دانش فنی و استفاده از پایدارترین تکنولوژی های روز دنیای رایانه و با تلاش شبانه روزی در خدمت شما بزرگواران است و خدمات حرفه‌ای را با کیفیت عالی در اختیار شما می‌گذارد.

ما تلاش می‌کنیم تا بهترین خدمات را به بیشترین افراد ممکن ارائه نماییم و هزینه‌های گزاف نرم افزارهای رایانه‌ای و دشواری استفاده از آنها دیگر توجیه کننده‌ی استفاده از نقشه‌های ضعیف و بی‌کیفیت نباشد. بدیهی است که ما تنها نقش آفرین این عرصه نیستیم و پروژه های کوچک و بزرگی در این حیطه به چشم می آیند، با این حال ما تلاش می کنیم تا بهترین و به صرفه ترین خدمات را به شما سروران عزیز ارائه نماییم.

چرا یک برنامه ی دیگر برای رسم؟

اولین دلیل نقشه های ضعیف و بی کیفیتی است که همچنان وجهه ی صنعت ساختمان را میخراشد.

شاید دیده باشید در بسیاری از اوقات فردی سخت کوش در حال رسم المان‌های فلزی یا بتنی بصورت کاملاً دستی با اتوکد میباشد. هزینه‌ی بالای نرم‌افزارهای فنی مهندسی، قفل سخت افزاری و نیاز به آموختن روش کار با آن نرم افزار باعث می‌شود که حرفه‌ای ترین مهندسان نیز هنگام رسم نقشه، کار را به این افراد سپرده و نقشه های خویش را با کمترین کیفیت تحویل دهند. البته همان فرد سخت کوش! بعدها یکی از نرم افزارهای فنی را خریداری نموده و بدون داشتن دانش فنی از آنها استفاده می‌کند. تنظیمات اشتباه، نداشتن درک صحیح از مدل، پاک کردن خطاهای اعلامی توسط نرم افزار بدون رفع آنها و ده ها مشکل انسانی دیگر باز منجر به افت کیفیت نقشه‌ی نهایی می‌شود.

دومین دلیل نیز گسستگی و اشکالات برنامه های فعلی که هرگز رفع نمی شود.

با اینکه نرم افزارهای خوبی در خصوص رسم‌های رایانه‌ای نقشه‌های مهندسی وجود دارد، اما بصورت گسسته و جدا از یکدیگر و با اشکالاتی اساسی که قرار نیست هیچگاه رفع شوند. بطور مثال شما با یک نرم افزار سازه بتنی را رسم میکنید، سپس برنامه ای دیگر را برای رسم فونداسیون اجرا میکنید هفته آینده نیز یک سازه فلزی دارید و البته برای آن هم نرم افزاری دیگر اجرا خواهید کرد. حال فرض کنید بعد از مدتی بخواهید که سقفی جز تیرچه بلوک طراحی کنید، مثلاً یوبوت یا کوبیاکس. علاوه بر گسستگی این برنامه ها و شاید در دسترس نبودن آنها، عدم یکنواختی ساختار آنها و فرار بودن دانسته های شما نسبت به این برنامه ها، شما نهایتاً به همان فرد سخت کوش مراجعه کرده و به تبع آن کیفیت نقشه هایتان افت پیدا میکند.

سخنی در مورد آن فرد سخت کوش! این فرد در اینجا منظور کس خاصی نیست، و تنها بر زمانبر بودن و خطای انسانی آن تاکید است. او میتواند خود شما یا یک جوان نقشه کش یا یکی از همکاران باشد. زحمات این افراد قابل تقدیر است. به شخصه چندین ماه در کنار آنها نشسته و خیلی چیزها از آنها یاد گرفته ام. برای همین در دستیار به این مساله توجه شده است که این عزیزان نیز بتوانند در همان سمت قبلی از خدمات بهتری بهره برده و کیفیت خدمات آنها بالاتر رود.

و کلید زده شد…

نهایتا با تحقیق، بررسی و دوراندیشی در مورد آینده‌ی نرم افزارهای تخصصی حیطه‌ی مهندسی عمران و تکنولوژی های قابل استفاده، تصمیم بزرگی گرفته شد. در آخرین روزهای همان سال کلید دستیار زده شد. و یک بستر قدرتمند برای اغلب خدمات مهندسی طراحی گردید. طرحی که البته با مرور زمان چندین بار بازنگری شد که خود حاصل جلسات متعددی بود که با مهندسین محاسب و ناظر برگذار گردید.

حاصل کار هرچند که بنظر کامل می‌آید اما خالی از اشکال و نقص نیست. تلاش ما این است که تا جای ممکن این اشکالات مرتفع گردد و نقص‌های آن رفع شوند. و هر روز شاهد ارائه ی خدمتی نوین در راستای ارتقای سطح خدمات مهندسی صورت پذیرد.

برخی از قابلیت‌ها:
  • تیب بندی هوشمند
  • رسم جزئیات سازه بتنی
  • محاسبه لیستوفر میلگرد مصرفی
  • مطابق آخرین ویرایش مبحث نهم
  • ادامه ... »

ورود به سایت

مشخصات اشتباه وارد شده اند:

حساب جدیدی برای شما ایجاد شد و اکنون شما با آن وارد شده اید.

تا چند لحظه دیگر به یک ایمیل ارسال می‌کنیم که حاوی لینک تاییدیه ایمیل شما است. لطفاً علاوه بر Inbox پوشه‌های Spam/Junk را نیز نگاه کنید. بعد از تایید ایمیل‌تان می‌توانید برای حساب خود، رمز نیز اختصاص دهید.

از هم اکنون می‌توانید از تمام بخش‌های این سامانه استفاده نمایید.

لطفاً صبر نمایید...

خروج

در حال خارج شدن از حساب کاربری.

لطفاً چند لحظه صبر نمایید...

خارج شدن از حساب کاربری با موفقیت انجام شد.

این پیغام تا چند لحظه دیگر بسته خواهد شد...